Három érdi úszó állt rajthoz Szegeden a nyílt vízi országos bajnokságon. Az Érdi Vízisport színeit Csitári Izabella, Poteczin Dániel és Dudás Zsigmond képviselte, közülük Poteczin Dániel a dobogó második fokára állhatott fel.
A 10 kilométeres versenyszámban induló Poteczin Dániel végig egyenletes és magabiztos teljesítményt nyújtott. Az élmezőnyben úszva a második helyen ért célba, ezzel országos bajnoki ezüstérmet szerzett.

Csitári Izabella az 5 kilométeres távon mérette meg magát. Fegyelmezett versenyzéssel a hatodik helyet szerezte meg az erős mezőnyben.
Szintén 5 kilométeren indult Dudás Zsigmond, aki most először versenyzett nyílt vízen, ráadásul korábban ilyen hosszú távon sem állt rajthoz. Az új kihívást sikerrel teljesítette, és a 16. helyen zárta a viadalt.
Nyílt vízi országos bajnokság, Szeged
10 kilométer:
2. Poteczin Dániel
5 kilométer:
6. Csitári Izabella
16. Dudás Zsigmond
(Fotók: Érdi Vízisport)















