Két arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel tértek haza az Érdi Spartacus sportolói a felnőtt és veterán országos bajnokságokról.
Az elmúlt hétvégén két helyszínen is szőnyegre léptek az Érdi Spartacus birkózói. Szombaton a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezték meg a felnőtt kötöttfogású, szabadfogású és női országos bajnokságot, ahol a klub versenyzői négy érmet szereztek.
Kaszás Elza a női 62 kilogrammos súlycsoportban állhatott fel a dobogó második fokára, míg Délceg József a szabadfogású 125 kilogrammos mezőnyben lett ezüstérmes.
A bronzérmek sem maradtak el: Kaszás Lilla a női 68 kilogrammosok között végzett harmadikként, Kovács Bence pedig kötöttfogásban, a 60 kilogrammos súlycsoportban szerzett bronzérmet. Gyenes Bence a kötöttfogású 130 kilogrammos mezőnyben az ötödik helyen zárt.
Vasárnap Kiskunhalason a veterán korosztály versenyzői következtek. Túri Péter a „D” kategória 78 kilogrammos súlycsoportjában szabadfogásban országos bajnoki címet nyert, kötöttfogásban pedig ezüstérmet szerzett.
Szeitl Károly az „F–G” kategória 90 kilogrammos mezőnyében kötöttfogásban lett országos bajnok, szabadfogásban pedig a dobogó második fokára állhatott fel.







Fotók: Érdi Spartacus















